Historie kapely

Konec kapely

4. listopadu 2009 v 19:19 | Jiřan
Už několik dní jsem doslova zasypán jedním mailem od fanoušků (který jsem si poslal sám;-)), jak je to vlastně s rozpadem legendární kapely Notors. Po zralé úvaze jsem se rozhodl uvést vše na pravou míru, prolomit hráz mlčení a vydat následující tiskové prohlášení o tom, jak to bylo ve skutečnosti.
Kapela Notors v letošním roce slaví desáté výročí, i proto pilně koncertuje - jen v průběhu tohoto roku se jednalo o neuvěřitelná dvě vystoupení! U příležitosti kulatého jubilea jsme se rozhodli dobýt také největší halu v Česku a připravili vystoupení v O2 Aréně. Celé přípravy provázela neuvěřitelná smůla, která vyvrcholila chybným datem na billboardech po celé republice. Marně jsme křížem krážem objížděli zemi a obětavě fixou a propiskou přepisovali obrovské číslice. Když nastal den D a okamžik O vyprodaného koncertu VK, přišlo nepříjemné rozčarování R. Celá O2 aréna zela prázdnotou (nepočítáme-li moment, kdy dorazil jakýsi člověk z vesnice, který v Praze zabloudil a chtěl se zeptat, kudy se dostane na vlak). Tisíce fanoušků spoléhaly na notor(s)icky známé datum z médií a v inkriminovaný večer zůstaly doma. Koncert jsme přesto odehráli a povedl se nám tak, jako ještě nikdy. Škoda, že to nikdo neviděl a nemáme na to svědky. V celém průřezu naší tvorby zazněla pouze jedna chyba a my se nemohli dohodnout, kdo zahrál inkriminovaný tón špatně. A jelikož se nenašel nikdo, kdo by nás rozsoudil, pohádali jsme se tak, že jsme kapelu rovnou rozpustili.
Ke krásnému desátému výročí vzniku jsme si tedy nadělili ošklivý rozchod. Česká hudební scéna se tak otřásla v základech a přišla o legendu dvou století a stejného počtu tisíciletí.
Akce v O2 Aréně - foto autor.

Historie naší kapely

4. května 2009 v 22:00 | Jiřan
Protože je kapela Notors v plném běhu letošního koncertního turné (v tomto roce odehrané jedno vystoupení;-)), rozhodl jsem se využít svých stránek k menší propagaci a k jakémusi představení našeho souboru. Stále se totiž ještě zcela nepochopitelně najdou výjimky, které nás neznají a nebo mají úplně pokroucené představy, především pak o našich začátcích.
Jak už jste možná pochytili, máme celkem čtyři členy, přičemž na zkouškách se vesměs sejdeme tři a při koncertě dokonce i dva. Z toho dokonce jeden umí hrát...;-) Nás to ale nerozhází, jsme přece profíci, ne žádní amatéři!:-)
Dobou existence nepatříme mezi žádné veterány, na jubilea si ještě počkáme, ovšem zkušeností za sebou máme mnoho. To bych ale předbíhal…

Jak to všechno začalo…
Všichni jsme odjakživa tíhli ke kvalitní tvrdé živé hudbě. Osud tomu chtěl, že jsme se, aniž bychom se ještě znali, vydali na koncert Evy a Vaška (viz foto níže). Byli jsme unešeni nejen kvalitní hardrockovou hudbou, koncertní atmosférou ("kotel jak svině", jak je ostatně patrné z téže fotky;-)), ale především pak velmi slušnou hrou basáka, který rockery doprovázel.
Po skončení koncertu jsme si šli do šatny pro podepsané fotografie a teprve v nekonečné frontě (před záchody;-)) jsme se dali do řeči. Zjistili jsme, že máme mnoho společného (někteří to vědí z učebnic biologie, případně z her na doktory, nám každému stačil nenápadný pohled směrem k druhému pisoáru;-)) a vydali se pro ty autogramy (až nedávno vyšlo najevo, že jeden z nás očekával i cosi víc od Evy a další pak od Vaška, ale slíbili jsme si, že to zůstane jen mezi námi!:-)) Před šatnou nás přivítal neúprosný bodyguard, v němž jsme poznali právě ještě před chvílí vystupujícího basáka. Poté co nás bez milosti vykázal do určitých míst, poslali jsme ho tamtéž. No a tak jsme se tam druhý den setkali.

Všichni jsme patřili k uznávaným muzikantům…
Na usmířenou jsme si dali rundu chlapského pití (vaječný koňak;-)), která prolomila ledy a začali jsme se bavit. Přitom vyšlo najevo, že všichni jsme aktivními muzikanty (viz další fotografie;-)). Nedokázali jsme pochopit, že jsme o sobě do té doby nevěděli. Jen ve stručnosti:
Pan V. vystupuje například v kapele Pepíčka Zímy (foto nahoře).

Pan J. hrál především s Petrem Kotvaldem a Standou Hložkem. Složil pro ně nezapomenutelný hit Holky z naší školky (dodnes jsme mu neodpustili, že si ho nenechal v šuplíku pro nás, druhý pokus pod názvem Chlapci z naší školky, jsme byli pro protesty některých institucí donuceni vyřadit z repertoáru.) Po rozpadu své klíčové kapely napsal ještě Mumuland, ale dále už koncertuje jen příležitostně, například v domovech důchodců (právě pro tehdejší holky ze školky!;-))

Pan O. se kromě angažmá v kapele Evy a Vaška (foto nahoře) věnuje ještě ochrance a kromě těchto dvou divochů využívá jeho služeb také například Karel Gott při svých vystoupeních (foto dole). Zmíněný "sekuriťák" používá taktiku infiltrace, kdy se nenápadně vmísí přímo mezi nadšené fanoušky a zblízka dohlíží na bezpečí hvězdy.


A nakonec já. Já jsem vystupoval mimo jiné například s Ondřejem Havelkou a jeho Melody Makers (další z mých aktivit najdete v rubrice Kdo jsem...)
Skromně skrývané úspěchy…
Slovo dalo slovo a po dalším vaječňáku jsme se dohodli, že zkusíme hrát společně. A ono to šlo. V této sestavě se držíme už několik let. Úspěšně koncertujeme a především jsme vydali celou řadu alb, která vévodila žebříčkům prodejnosti. Abychom se ubránili ztrátě soukromí a především pak nechutným útokům bulváru (kterým především já hluboce opovrhuji;-)), rozhodli jsme se vystupovat pod cizími jmény a hlavně kryti ŠÁTKEM a KUKLOU…:-))
 
 

Reklama