Dětský den na Katlově...;-)

10. června 2018 v 17:36 | Jiřan
Minulou sobotu (2.6.) jsem s ohledem na avizované počasí vyhlížel trochu s obavami. Už dlouho jsme měli naplánovaný program, po roce se v Katlově konal další dětský den s Jakubem Vágnerem. Původně jsem se dokonce chtěl v zájmu našich kluků překonat až tak, že bychom na místo dorazili už v pátek odpoledne a přespali pod stanem, ovšem s ohledem na bouřky jsme od toho upustili.
Ráno jsme nikam nespěchali a na loukou vyhrazenou pro auta jsme dorazili kolem desáté. Počasí bylo nakonec perfektní, proto jsme se ještě raději trochu namazali a vydali se vstříc dobrodružství. Kluci byli zpočátku trochu zaražení, hlavně na Álovi se podepsala ranní dávka kinedrylu, ale postupně ožili. V areálu bylo znát, že v posledních dnech dost pršelo, na některých místech zůstávaly bahnité kaluže, ale spíš výjimečně. Andy si potěžkal výra velkého, Ála nejprve nechtěl, pak zase chtěl a nakonec si sovu alespoň pohladil. Čekání na projížďku na koni si nakonec rozmysleli oba. Ála se nejvíc těšil na bagrování opravdovým bagrem, ovšem tam, co byl loni, tentokrát nebyl. Nakonec jsme ho objevili po obědě na plácku mezi rybníky, kde měl určitě lepší stanoviště. Zabagrovali si jak Ála tak Andy. Na molu rybníka Katlov jsme taky potkali Jakuba Vágnera, kluci se s ním hned vyfotili (čímž se splnilo druhé Álovo přání). Stejně jako loni i tentokrát musím smeknout nad jeho ochotou a skromností. Bylo vidět, že potřeboval odejít, ovšem i přesto se trpělivě fotil se všemi, kdo měli zájem. Navíc se s každým přátelsky pozdravil. Kdyby se tak všechny celebrity chovaly stejně...;-)
Oběd se celkem povedl, výběr jídel byl poměrně široký a nejednalo se jen o "smaženky" a párky. Andy si dal bramborové knedlíky plněné uzeným se zelím, my jsme zvolili lasagne, Ála potom maso z grilu.
Odpoledne proběhlo vyhlášení kaprařského mistrovství Evropy juniorů, které na Katlově probíhalo zhruba od půlky týdne a mimochodem ho vyhráli Češi s kapitánem Karlem Niklem. Na podiu se vystřídali zástpci všech zúčastněných zemí, pozdravit je přišli také hosté Claudia Darga z Německa a Alan Blair z Británie, kteří jsou známí především zarytým kaprařům. Oba jsme ostatně potkali i v průběhu dne. Na pódiu několikrát zaznělo poděkování nejen Jakubu Vágnerovi, ale také jeho partnerce Elišce Bučkové, která se prýo všechny velmi dobře starala. Je pravda, že i my jsme ji několikrát spatřili, že se rozhodně neflákala.
Domů jsme odjížděli až kolem půl šesté, protože jsme ještě čekali na losování tomboly, ovšem rybaření s Jakube Vágnerem ani jeden z našich malých rybářů nevyhrál. Už teď je ale jasné, že za rok přijedeme opět.
Jestli dojde i na stan, to zaručit nemůžu, ale pruty si s sebou už určitě vezmeme!:-)


P.S.
Mimochodem se mi podařilo získat fotky mého candáta ze závodů v Rožďalovicích, doplnil jsem je k ČLÁNKU
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama