Po stopách Markomanů (a taky narkomanů)...;-)

17. května 2018 v 19:50 | Jiřan
Na nedělních (6.5.2018) rybách mě napadl program na odpoledne. Po ránu totiž bylo krásně a když jsem se tak rozhlížel po okolí, rozhodl jsem se, že navrhnu doma, abychom si odpoledne udělali výlet po okolí.
Viděl jsem to na okruh kolem našeho města spojený s výšlapem na místní kopec s pro mnohé komickým názvem. Je fakt, že slovo hora, které obsahuje, lehce zmátlo i Álu, který si asi představoval zdolávání skal a pak byl lehce zklamán.
Každopádně nápad byl doma jednomyslně přijat a někdy mezi třetí a čtvrtou jsme vyrazili. Kluci si sbalili nezbytné vybavení, které jsme jim ale tentokrát poněkud zredukovali, takže třeba lano nebo stoleté ruské rádio ještě po mně, které ale stále funguje a už na mnohých výpravách v batohu bylo, tentokrát zůstaly doma.
Poměrně velkou část trasy jsme šli kolem místní říčky a já byl velmi mile překvapen, kolik je v ní ryb a to nejen těch malých. Co se týče zvířat, viděli jsme jich opravdu hodně - vynechám-li psy nebo slepice, pak nám cestu zkřížila ještěrka, velký a hlučný létající brouk nebo nutrie, kterou jsme pozorovali poměrně dlouho, aniž by se nechala jakkoli vyplašit. V závěrujsme potom viděli ještě ovce a daňky, ty už ale ne ve volné přírodě...;-)
Když se ještě vrátím k tomu kopci, pak u něj vede naučná stezka Markomanů. Kdyby mi to slovo náhodou automaticky opravil word na stezku narkomanů, nemohl bych se zlobit. Hned tři z nich jsme totiž dvakrát potkali a nebylo to nijak extra příjemné, když jdete s malými dětmi.
Z procházky jsme se vrátili až po půl sedmé a při pohledu do mapy jsme zjistili, že jsme zdolali nějakých 9 kilometrů, takže myslím, že celkem slušný výkon...;-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama