Co dodat...

24. února 2010 v 19:59 | Jiřan
Ve škole mi zbývá už jen pár dní, a přesto jsem dnes ještě stihl průšvih. Přiznávám ale, že tentokrát jsem měl co dělat, abych svému nadřízenému už něco ošklivého neřekl.
Abych to objasnil - včera uběhlo pět minut z odpolední výuky, když se jeden deváťák přihlásil, držel se za břicho a požádal mě, zda může na toaletu. Při představě, že je mu zle, jsem samozřejmě neváhal a pustil ho. Jenže milý zlatý utekl oknem na dívčích záchodech v přízemí pryč. Se zvoněním jsem jej tedy zapsal do třídní knihy, abych byl krytý a dnes vše oznámil třídní učitelce, která včera chyběla.
Ještě před začátkem vyučování mě vyhledal zástupce a pokáral mě, jak mi mohl utéct. A hlavně, jak je možné, že jsem jej nešel hledat a případně vše hned nahlásit do kanceláře. Hledat se jej ovšem vydaly dvě žákyně, které se po chvíli vrátily s tím, že si před hodinou někde schoval i tašku, protože všechno zmizelo s ním. A co si budeme povídat, já jsem (bohužel ještě dva dny) učitel a ne policista, školený na pátrání, nehledě na to, že předpokládám, že pokud by se stalo něco ve třídě, kterou bych takto opustil, mám velký problém.
Každopádně chytrá třídní se hned přidala, že na záchod nikoho pouštět nesmím. Přiznávám, že vzhledem k tomu, že když stejně utekl minulý čtvrtek kolegovi, měl z toho velký problém, netušil jsem, že si to tak rád zopakuje. Každopádně na kolegyni třídní si vzpomenu, pokud se ve čtvrtek nebo v pátek někomu udělá zle a nebudu to chtít uklízet.
V každém případě dnes chlapec útěk zapřel, údajně byl celou dobu na záchodě a domů se vydal, teprve když zazvonilo, přičemž neuznal za vhodné, přijít mi cokoli oznámit. Vyvázl tedy bez trestu a já nemám co dodat...
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Aktuální články

Reklama