Boží mlýny...;-)

21. října 2009 v 17:49 | Jiřan
Dnešní pracovní (nebo vlastně školní?;-)) povinnosti utekly velmi rychle. Místo tradičních pěti vyučovacích hodin (čtyři plus jeden supl) jsem si musel odučit pouze čtyři.
Hned po velké přestávce totiž začalo kouzelnické představení pro celý druhý stupeň a díky němu jsme pouze museli dohlížet na děti. Kvalitu ponechám stranou - ti menší na kouzelníkovi doslova viseli, ti starší to celé brali jako příležitost k ulití se. Já jsem se rozhodně pobavil, protože pan kouzelník si zcela náhodně vybral nedobrovolného dobrovolníka a jeho volba padla shodou okolností na osmáka, s nímž nejen já sám mám velké problémy, především kvůli jeho drzosti, ale také díky tomu, že lže a krade. Že by boží (či jakékoli jiné) mlýny? V každém případě náš grázlík dobrých deset minut nevěděl, zda se má smát jako ostatní (na jeho účet), brečet, nebo křičet vzteky. Když už nic jiného, za tohle mi to stálo!;-)
Poslední hodinu představoval suplovaný tělocvik. Tedy opět míčové hry. Deváťačky hrály způsobně celou hodinu volejbal. Protože už dobře vědí, jak se já stavím ke sportu, už mě ani nepřemlouvají, abych hrál s nimi a vyrovnával tak počet hráčů. Zatímco jindy vždy štítivě uhýbám před případně směrem ke mně letícím míčem, tentokrát jsem jej jednou jaksi omylem chytil. V tu chvíli jako by se zastavil film. Všech dvanáct přítomných na mě nevěřícně zíralo s otevřenou pusou a dvě holky téměř ve stejný okamžik užasle a nevěřícně prohlásily: "Vy jste to chytil?"
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Aktuální články

Reklama